وب سایت شخصی دکتر مجید غیور مبرهن
وب سایت شخصی دکتر مجید غیور مبرهن
متخصص تغذیه از انگلیسدانشگاه ساری گیلفوردعضو هیئت علمیدانشگاه علوم پزشکی مشهد
وب سایت شخصی دکتر مجید غیور مبرهن

نمونه کارها

دستگاه ها

کرایولیپولیز

چاقی موضعی چیست؟
تجمع سلول های چربی در نقاط خاصی از بدن مانند شکم و پهلو یا رانها و لگن است که میتواند ظاهر ناخوشایندی را ایجاد کند . این نوع چاقی ها با ورزش و رژیم غذایی به تنهایی از بین نمیروند و نیاز به درمان های موضعی دارند.
دستگاه های لاغری با تکنولوژی پیشرفته چاقی های موضعی و سلولیت را درمان میکنند و بسیار موثر و فاقد عوارض جانبی هستند. این روش برخلاف لیپوساکشن در بیماریهای قلبی عروقی وکبدی وکلیوی نیز قابل انجام است.
سلولیت چست؟
سلولیت در واقع همان ناهمواری های موجود بر سطح پوست است که گاهی ظاهر بافت مبتلا به سلولیت را به بافت حفره دار پنیری یا پوست پرتقالی نسبت می دهند .این ناهمواری ها بیشتر در قسمت ران و باسن و اندام های تحتانی و بیشتر خانمها دیده میشود.
کرایولیپولیز:
کرایولیپولیز که یک روش مورد تایید سازمان غذا و دارو امریکا (FDA) قرار گرفت .نتایج مطالعات بالینی کاهش قابل توجه از بافت چربی را در مناطق تحت درمان نشان داد . غیر تهاجمی بودن کرایولیپولیز و استفاده از تکنولوژی سرمادرمانی برای کاهش سایز و حذف سلول های چربی انرا از روش های دیگر متمایزتر و قابل قبول تر نموده است. در واقع کرایولیپولیز جایگزین قانع کننده ای برای لیپوساکشن و سایر روش های تهاجمی دیگر است و احتمال خطر عوارضی همچون عفونت بیهوشی و مرگ را به صفر رسانده است. در یک جلسه کرایولیپولیزکاهش حجم ۲۰-۴۰ در صدی مشاهده میشود که قابل ملاحظه است البته نتایج از فردی به فرد دیگر متغیر است وبستگی به ضخامت چربی اضافی وسبک زندگی بیمار ، بعد از انجام کرایولیپولیزدارد. در دقایق اول کار با دستگاه شما فشاروسرما را حس می کنید .این حس به مرور کم ترمی شود وبسیاری از مردم حین درمان مطالعه می کنندویا با گوشی موبایل خود مشغول می شوند، ویا حتی چرت می زنند.

در این روش درمانی یک اپلیکاتور غیر جراحی و غیر تهاجمی سرمای کنترل شده از راه پوست را به طور کاملا دقیق و بدون اسیب به پوست و بافتهای اطراف به بافت چربی زیر جلدی و سلولهای چربی می رساند . در اثر سرما سلولهای چربی ملتهب شده و میمیرند و سیستم دفاعی و ایمنی بدن سلول های چربی را هضم کرده و نهایتا از طریق کبد و سیستم لنفاتیک دفع میشود.
در طی روند دفع سلولهای چربی چربی خون و انزیمهای کبد و عملکرد کلیه هیچ گونه اختلالی ایجاد نمی کند و افزون بر این هیچ گونه زخم و یا اسکار در محل عمل بر جای نمی گذارد.

 

نکات ضروری برای مراجعه کنندگان :
۱-رژیم غذایی کم کالری در کنار روش های دیگر لاغری و همچنین فعالیت بدنی منظم باعث سوختن کالری های اضافی می شود و چربی های موضعی راحتتر ازاد می گردد.
۲-مصرف اب و مایعات بعد از کار کردن با دستگاه به دفع سموم کمک می کند .
۳- با توجه به حجم انبوه دستگاهای کرایولیپولیزی که اخیرا وارد کشور شده است بیماران باید دقت کنند که از این دستگاه فقط در مراکز درمانی معتبر وتخصصی استفاده کنند.دستگاه ها بسیار متفاوت بوده وبنابراین اثربخشى آنها هم کاملا متفاوت است.

مزایا درمان چاقی های موضعی و کاهش سایز با دستگاه کرایولیپولیز:

غیر تهاجمی بودن : در واقع از هیچ نوع روش جراحی در کرایولیپولیز استفاده نمی شود در نتیجه مشکلات مربوط به جراحی را ندارد.
عدم نیاز به استراحت در منزل
ایمن برای تمام انواع پوست
پایداری و دوام نتایج درمان ( بدلیل حذف سلولهای چربی )
کاهش سایز منطقه مورد نظر به طور دقیق

عوارض دستگاه کرایولیپولیز:

معمولا کاملا بدون درد است ولی گاهی تورم ،کبودی مختصر ،قرمزی ویا بی حسی در ناحیه مشاهده می شودکه گذرا است وبعد از چند روز از بین می رود.

چه کسانی نمی توانند از روش کرایولیپولیز استفاده نمایند ؟

تنها کسانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است از این روش نباید استفاده کنند.