آیا میدانید خوردن یک عدد سیب در روز شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می کند!

مشهد : احمدآباد ، خیابان پرستار 1/2، کلینیک دکتر غیور

تلفن تماس : 38458772-051

تغذیه در نوجوانی
تغذیه درنوجوانی
بلوغ مرحله مهمی از دوران و تکامل است. در این مرحله از رشد، کودک ازنظر فیزیکی، اجتماعی و فکری تکامل می یابد و استقلال بیشتری پیدا می کند. نیاز های تغذیه ای در طول دوران نوجوانی بیش از هر زمان دیگری ( به جز دوران بارداری و شیردهی)، افزایش می یابد. مقدار این نیاز عموما از کودکی به نوجوانی زیاد می شود، اما با حرکت به سمت بزرگسالی این نیازها کاملا قطع می شود و یا کاهش می یابد. شیر، ماست، پنیر، تخم مرغ، گوشت، شیر، ماهی، جگر، سبزی ها و میوه های مختلف از جمله غذاهای مناسب این دوره به شمار می آیند. نیاز به مواد مغذی در نوجوانان به موازات سرعت رشد افزایش می یابد، به طوری که بالاترین میزان نیاز، در زمان حداکثر سرعت رشد، مشاهده می شود. معمولا نوجوانان ۵۰% از وزن و ۲۰% از قد نهایی خود را در دوره بلوغ به دست می آورند. هر دو جنس مونث و مذکر تقریبا تا حدود نه سالگی رشد قدی و وزنی یکسانی دارند. جهش رشد پس از بلوغ در یک دختر نوجوان بین ده تا دوازده سالگی و در پسران تقریبا دو سال بعد آغازمی شود.

  • میزان انرژی مورد نیاز در نوجوانان

انرژی مورد نیاز برای پسران ۲۰۰۰ تا ۳۹۰۰ کیلوکالری و برای دختران بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلوکالری در روز است. نیاز به انرژی در نوجوانان به میزان زیادی به سرعت رشد، اندازه بدن و فعالیت فیزیکی وی بستگی دارد.

  • مشکلات ناشی از تغذیه ناسالم دردروان نوجوانی

کم‌وزنی و لاغری که بیش‌تر ناشی از تصور غلط نوجوانان از تناسب اندام است و به دنبال آن بعضی اقدام به رژیم سخت و خودسرانه می‌کنند که سلامت آینده آنان را به خطر می‌اندازد. بویژه در دختران که دوران مهم بارداری و شیردهی را به دنبال دارند، این مسئله ممکن است باعث قاعدگی نامنظم و یا عدم قاعدگی آنها شود. همچنین در تولید مثل و باروری آنها تداخل کند.
ا اضافه وزن و چاقی که اغلب در اثر کمی‌تحرک و فعالیت بدنی، استفاده مداوم از تلویزیون و رایانه و نیز رژیم‌های غلط غذایی و مصرف زیاد تنقلات، نوشابه‌ها و غیره است.
، کم‌خونی ناشی از فقرآهن که یکی از مشکلات شایع تغذیه‌ای به ویژه در دختران در این سنین است که بر رشد جسمی‌، ذهنی و سیستم ایمنی آنها اثر سوء ‌دارد. کم‌خونی در این دوران در اثر افزایش نیاز (به دلیل رشد)، استفاده از رژیم‌های غذایی فقر غذایی، آلودگی‌های انگلی و آلودگی‌های محیطی (مانند ذرات ریز سرب معلق در هوا) به وجود می‌آید.
بی‌اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی منجر به سوء تغذیه می‌شود و نیاز به اصلاح رفتار خواهد داشت. در کنار آن مشاوره تغذیه‌ای ضروری است.
آکنه (جوش صورت) که مشکل ۸۰% نوجوانان است بیشتر تحت تاثیر عوامل هورمونی، استرس، فازهای قاعدگی و ژنتیک رخ می‌دهد. استفاده از مواد غذایی مانند مغزها در بروز آن تاثیر زیادی ندارند. مطالعات نشان داده است که ارتباطی قوی بین دریافت غذا و بروز آکنه وجود ندارد. اما ارتباط آن با کمبود دریافت مواد مغذی مانند ویتامین ای و روی شناخته شده است.

  • توصیه‌های تغذیه‌ای در دوران نوجوانی

برنامه غذایی نوجوانان باید شامل ترکیبی از غذاهای مختلف در گروه‌های اصلی غذایی باشد .سه وعده اصلی غذایی با تاکید بر مصرف صبحانه و دو میان وعده توصیه می‌شود. در میان وعده‌ها به جای استفاده از مواد غیرمغذی و بعضا کالری‌زا مثل نوشابه‌ها، چیپس، کیک‌ها از مواد غذایی مغذی مانند شیر، نان، پنیر، خشکبار، میوه‌ها و مغزها استفاده شود.
جهت پیشگیری از کم وزنی و لاغری از انجام هر گونه رژیم خودسرانه به شدت خودداری شود و تحت نظر متخصصین تغذیه اقدام شود. جهت پیشگیری از اضافه وزن و چاقی ضمن توصیه به فعالیت های روزانه استفاده از یک رژیم غذایی صحیح و متعادل تحت نظر متخصص تغذیه ضروری است.
برای جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن مواد ذیل توصیه می‌شود: استفاده از مواد غذایی غنی از آهن مثل انواع گوشت‌ها،‌ سبزی‌های سبز برگ و حبوبات. استفاده از مواد غذایی دارای ویتامین ث انواع سبزی‌های تازه، فلفل سبز، گوجه‌فرنگی کلم، میوه‌های تازه بخصوص پرتقال ، لیمو و سایر مرکبات همراه با غذا که سبب می‌شود آهن بیشتر جذب شود. عدم استفاده از چای در فاصله ۲ تا ۳ ساعت قبل و بعد از غذا به ویژه غذاهای آهن‌دار، عدم مصرف نوشابه های شیرین و گازدار، غذاهای آماده و صنعتی.