آیا میدانید خوردن یک عدد سیب در روز شما را از مراجعه به دکتر بی نیاز می کند!

مشهد : احمدآباد ، خیابان پرستار 1/2، کلینیک دکتر غیور

تلفن تماس : 38458772-051

خدمات تشخیصی

خدمات تشخیصی شامل:

۱٫ اندازه گیری ترکیبات بدن

۲٫ آزمایش خون وآزمایشات تخصصی تغدیه

۳٫ اندازه گیری سن عروقی

۴٫ اندازه گیری میزان دریافت غذایی

۵٫ آزمایش تراکم استخوان

۶٫ اندازه گیری میزان چربی کبد و میزان تخریب کبد

۷٫ اندازه گیری نوسانات فشار خون در طول شبانه روز

۸٫ اندازه گیری میزان فعالیت بدنی در طول روز


اندازه گیری ترکیبات بدن:

آب، پروتئین ها و چربی بدن که اجزا بدن انسان هستند، ارتباط نزدیکی با وضعیت سلامتی دارند. با استفاده از روش

بررسی کمی ، دستگاه بیوامپدانس  عناصر ترکیب بدن و اطلاعات اساسی مورد نیاز را برای ارزیابی وضعیت بدن ارائه

 می دهد این دستگاه توانایی  مشخص کردن چربی و عضله های کل بدن و تک تک قسمت های بدن  را داشته  و 

همچنین می تواند آب درون و بیرون سلولی را نیز بسنجند که اطلاعات بسیار جامعی را در اختیار متخصص تغذیه

جهت  شناساندن ترکیب بدن افراد مراجعه کننده و نحوه طراحی رژیم و پیگیری افراد ، می گذارد.

روش کار دستگاه: عملکرد این دستگاه از  طریق ایمپالس های الکتریکی و  مقاومت در  برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن می باشد  که با توجه  به  این مقاومت، نسبت بافت های بدن تعیین شده آن را با مقادیر استانداردی که برای دستگاه تعریف شده مقایسه می کند. بدین ترتیب متخصص تغذیه می تواندر تصویر کاملی از  وضعیت  ترکیب بدنی و  جزئیاتی که نیازمند  توجه  است ،  بدست آورد . همچنین دستگاه، میتواند اطلاعات افراد را ذخیره کرده و  با رسم نمودار تغییرات را مقایسه کند.

همچنین  ورزشکاران  و افراد  در  حال کاهش و یا افزایش  وزن  می توانند  با مقایسه نسبت بافت های  خودشان  با مقادیر مطلوب برای آن رشته ورزشی برنامه مناسبی  برای ادامه  تمرینات خود  ترسیم کنند و یا در مراحل مختلف  تمرین می توانند  میزان  پیشرفت  و  دستیابی  به اهداف را بررسی کنند ، همچنین از جوابدهی و درستی رژیم و تمرینات کاهش یا افزایش وزن و عضلات خود مطمئن شوند.

با استفاده از نتایج آنالیز این دستگاه ، متخصص تغذیه وافراد مراجعه کننده به آگاهی هایی دست پیدا خواهند کرد که براساس آن می توانن برنامه منطقی و چشم انداز دقیقی طراحی کنند .

آزمایش خون و آزمایشات تخصصی تغذیه:

در این مرکز افرادی که نیاز مند بررسی سطح ویتامین ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها وعملکرد ارگان ها هستند زیر نظر متخصص تغذیه تحت

انجام آزمایشات کاملا تخصصی قرار گرفته و از تمامی موارد مورد بررسی خواهند گرفت.

 

اندازه گیری سن عروقی:

در افرادی که به صورت ارثی، مستعد بروز امراض قلبی و سکته های قلبی و مغزی هستند سنجش سن واقعی عروقی و سالم بودن آنها از

اهمیت بسیار بالایی جهت پیشگیری از موارد فوق را دارد ، که در این کلینیک توسط دستگاه  sphygmocor  قابل اندازه خواهد بود.

 

اندازه گیری میزان دریافت غدایی:

در بسیاری از افراد اعم از ورزشکاران، زنان باردار و شیرده یا کوکان در حال رشد بررسی رژیم غذایی و  دریافت غذایی پروتئین ها،ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مهم است ، که به وسیله آن می توان درستی رژیم غذایی  و سلامتی افراد را مشخص کرد و از مشکلات مرتبط باتغذیه  نادرست ازقبیل چاقی ،کاهش وزن، سوتغذیه، فشارخون، بیماری قلبی،دیابت و سایر بیماری ها پیشگیری کرد،در کلینیک سلامت ایده ال کارشناسان تخصصی با ثبت دریافت های روزانه و دقیق افراد در طول هفته اجزای رژیم غذایی افراد را  آنالیز کرده  و  شرح کامل آنها را همراه  با  نمودار های دریافت درشت  مغذی ها به مراجعه کنندگان گزارش داده و جهت تصحیح یا رفع مشکل به متخصصین مربوطه ارجاع  می دهند .

 

آزمایش تراکم استخوان:

چندین روش جهت تشخیص تراکم استخوان وجود دارد از جمله سی تی اسکن، ام آر آی، و دستگاه دگزا (DXA) . روشی که  در  این مرکز   استفاده  می شود اسکن  فرد  توسط دستگاه دگزا است . این روش به علت در دسترس  بودن ، راحتی، تکرار پذیری و دقت به عنوان استاندارد طلایی  به حساب می آید  و میزان دقت آن در  طبابت  بالینی  بسیار بالا می باشد . اسکن تمام بدن  با استفاده  از اشعه خفیف شده ایکس (X-ray ) انجام می شود، که در آن فرد به صورت خوابیده بر روی دستگاه دگزا قرار می گیرد و اسکن در مدتی حدود ۵ دقیقه انجام می شود. انجام این اسکن از لحاظ میزان اشعه جذب شده به هیچ عنوان خطرناک نمی باشد.

اندازه گیری میزان چربی کبد و میزان تخریب کبد:

در حال حاضر بیماری کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های کبدی بوده و عامل مهمی برای نارسایی کبدی و سرطان کبد می باشد ، تشخیص دقیق و به موقع آن و همچنین میزان پیشرفت آن  یکی از نکات اساسی درکنترل این بیماری می باشد . روش فیبرواسکن یک دستگاه بسیار جدید و دقیق غیرتهاجمی است ، که  با استفاده از امواج  اولتراسوند میزان سختی کبد را اندازه گیری کرده و شدت فیبروز و  سیروز کبدی را تشخیص می دهد .  در کلینیک تغذیه و رژِیم درمانی سلامت ایده ال با روش فیبرواسکن میزان سختی، چربی و آسیب کبدی برای مراجعه کنندگان مشخصشده و توسط  متخصصین درمان اصولی و کامل انجام خواهد شد.

روش کار:مبنای  طراحی  دستگاه  براساس  خاصیت  الاستیسیته  بافت  کبد  می باشد که می تواند سبب بازتاب امواج برخورد شده به کبد گردد. این دستگاه با استفاده از پروب با تولید امواج با فرکانس و دامنه پایین ( اولترا سوند ) با طول موج ۵۰  هرتز آن را به داخل بافت ارتجاعی کبد هدایت کرده و این ارتعاش  باعث القای یک موج کوتاه الاستیک  (elastic shear wave)  شده و ازکبد منعکس می‌گردد و براساس آن درجه فیبروز کبد تعیین می شود.

 

اندازه گیری نوسانات فشارخون در طول شبانه روز:

یکی از مشکلات شایع افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی عدم تعیین فشارخون دقیق هر فرد می باشد، زیرا فشار خون باتوجه به

میزان فعالیت، استرس و سبک زندگی افراد متفاوت بوده و ممکن است با یک بار اندازه گیری، فشار واقعی افراد مشخص نشود ، در  این

مرکز درمانی با استفاده دستگاه های پیشرفته و جدید فشار خون ۲۴ ساعته افراد اندازه گیری شده و فشار خون واقعی بیماران مشخص

می شود تا درمان اصولی برای فرد در نظر گرفته شود.

اندازه گیری میزان فعالیت بدنی در طول روز:

یکی از علل های مهم چاقی کم تحرکی و سبک زندگی بدون ورزش می باشد. خیلی از مردم تصور میکنند که شغل آنها یا شرایط زندگی آنها  به گونه  است که از تحرک  بالایی  برخوردار است ولی د واقع  این  چنین نیست، مرکز سلامت ایده ال  به عنوان یکی از مراکز  رژیم    درمانی  نوین  با بکارگیری متخصصین   فیزیولوژی  ورزشی  اقدام  به  سنجش میزان فعالیت هایروزانه افراد ، محاسبه  ظرفیت های  قلبی  و  ریوی  مراجعه کنندگان  کرده  و می تواند  ورزش های اصولی  و تخصصی  برای هر فرد  بر حسب شرایط و  بیماری  زمینه ای که دارد طراحی کرده ، و کمک بسیار بزرگی جهت  رفع مشکل چاقی یا ارتقا توانایی های ورزشکاران حرفه ای  داشته باشد.

 

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *